درباره نورا حجاب

تاریخچه 

پاییز 1395 به عنوان تولیدکننده خصوصی و مستقل محصولات امروزی و کاربردی حجاب فعالیت خودش را با طراحی تخصصی همگام با ترندهای روز دنیا آغاز نمود پس از ورود به فضای مجازی و تعامل بیشتر با مشتریان و مخاطبان به این نتیجه رسیدند نیاز به سکوهای فروش حقیقی  دارند به این منظور برای اولین بار با یک شعبه مزون تخصصی محصولات حجاب که تمامآ طراحی و تولید نورا حجاب بود پا به عرصه گذاشتند.

نورا حجاب رو بیشتر برای ما معرفی کنید؟

 نورا حجاب یک برند کاملا خانوادگی است و ایده اولیه شکل گیری آن از یک نیاز خیلی معمول خانم های محجبه شکل گرفت و اولین محصول حجاب با برش یقه و آستین یک شومیز زنانه وارد به عرصه شد و پس از آن با ورود به یک بازار خیلی محدود بازخورد معقول و عام پسندی از مخاطب گرفتیم،از آنجا بود که من و همسرم به این نتیجه رسیدیم که این نیاز برای خانم های محجبه به صورت خلایی در جامعه است که نیازمند کار تمام وقت تخصصی می باشد و این بودکه بنده به صورت تجربی طرح های پوششی که برای خودم استفاده میکردم را در یک ابعاد بزرگتر اما محدود به قسمت تولید وارد کردم، گذر کنیم از تجربه های تلخ و سختی که همان ابتدای مسیر با آن روبرو شدیم و تجربه هایی که برای ما هزینه بر وسنگین بود و از همان ابتدای کار مقدار زیادی از سرمایه ی مان را از دست دادیم اما خسته نشدیم زیرا به هدفمان مصمم بودیم و از تجربه های سخت پلی زدیم برای به دست آوردن تجربه های شیرین.

هرچه بیشترجلو رفتیم چون خلا های موجود بسیار عمیق و اساسی بودطراحی های تخصصی ،ساده و کاربردی ما بیشتر دیده می شد.

رقیبی های درکار نورا حجاب درایران ؟ تمایز نورا حجاب نسبت به نمونه های مشابه :

بله، زمانی که نوراحجاب فعالیت خود را آغاز نمود رقبای ما با قدمت 20 سال فعالیت داشته ودارند اما تفاوت نوراحجاب در طراحی تخصصی ملزومات حجاب، تمایز در سبک ارائه در سکوهای فروش حضوری و نمایش محصولات در فضای مجازی ،شیوه های نوین بسته بندی و ارتباط با مشتری تماما باعث شده بتوانیم به سرعت از رقبا پیشی گرفته جامعه هدف قابل قبولی را برای خود به دست بیاوریم تا حدی که مشتریان به این باور برسندکه نوراحجاب یک برند از دل مردم است که برای آنها به صورت تخصصصی طراحی وتولید می کند.

یکی از نکات حائز اهمیت خلا برندینگ حجاب است یعنی دراین بازار باتوجه به اینکه طراحان پوشش های اسلامی شناسایی نشدند و تخصصی کار نمی کنند، دربحث  سرمایه گذاری نیز استقبال آنچنان که باید صورت نمی گیرد . لازم به ذکر است که هم طراح و هم سرمایه گذار به علت نگرانی از بازار و اقبال عمومی جامعه هدف  قادر به ریسک کردن دراین زمینه نیستند.می توان گفت باتوجه به قدرت رسانه در عصر حاضر تاسف بار است که باوجود اینکه اسم کشور ما جمهوری اسلامی است به جای اینکه صادرکننده ی الگوهای پوششی بانوان محجبه به سایر کشور های مسلمان باشیم به دلیل چنین خلاهایی وترس سرمایه گذاری، واردکننده محصولات پوششی هستیم و این بازار بکر که میتواند بسیار ارز آور باشد  مورد نامهربانی مسئولین دولتی و بخش خصوصی قرار گرفته است. قدرت رسانه در زمان کنونی به حدی است که می تواند برای بسیاری از نوجوانان وجوانان الگو سازی انجام دهد.آن چیزی که  امروز در رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران دیده می شود عدم تمرکز تخصصی برروی استایل های پوششی بانوان در سیمای رسانه است  و بنابراین انتظار می رود جمهوری اسلامی که مدعی الگوهای پوششی  برای زن مسلمان می باشد با حضوری قدرتمند چه درفضای رسانه ملی  و چه در فضای رسانه مجازی که یکی از پایگاه های  قوی دریافت اطلاعات بصری قشر جوان است، سبب نگاهی تخصصی تر به معقوله مد ولباس شود تا بتوانیم از واردات الگوهای پوششی زنان حوزه ی خلیج فارس و سایرکشور های مسلمان جلوگیری نماییم و با قدرت رسانه ای که بیان نمودیم، بتوانیم صادرکننده ی الگوهای پوششی به سایر نقاط جهان اسلام باشیم.در نتیجه کار رسانه ای قوی در حوزه  ی مد ولباس اسلامی خواهیم توانست برندهای ایرانی حوزه حجاب رادر حالت رقابتی در عرصه ی ملی و فرملی وارد نماییم.

 نوراحجاب به عنوان اولین برندتخصصی طراحی و تولید ملزومات حجاب توانست دربین رقبای تولیدکننده بازاری که هریک سابقه ی بالای بیست سال تولید داشتند به سرغت پیشی بگیرد و علاوه براین توانستیم سبکی نو وخلاقانه در طراحی و تولید و درنحوه ی عرضه محصولات و محتواسازی تصویری داشته باشیم.

نوراحجاب باتلاش توانسته  در مدت زمانی کوتاه با تشکیل گروهی متخصص طراحی و تولید چرخه ی قدرتمندی در زمینه ی سبک های نوین پوشش های سنتی،بسته بندی های فاخرو رسانه سازی قوی و منحصر به فرد ایجاد کند و  نگاهی نو در جامعه ی هدف خود به وجود آورد. علاوه براین گستره ی کشوری ،منطقه ای و جهانی جز مهم ترین اهداف سند راهبردی نورا حجاب است که توانسته است در مدت زمانی کوتاه به این مهم دست یابد. بالابردن شاخص های کیفی طراحی،تولید و عرضه ی متفاوت محصولات حجاب سبب شد تا رده سنی جوان به هویت پوشش نگاهی نو و جذاب داشته باشند به طوری که ترویج سبک پوشش های مبتنی بر شاخص های دینی جز انتخاب های های اول پوشش آنها قرار گرفت.لازم به ذکراست درجشنواره ها و نمایشگاه هایی که شرکت نموده ایم با نمایش متفاوت عرضه ی محصولات حجاب  پیشرو در ارائه ی خدمات ارزنده به قشر جوان محجبه بوده ایم و در حوزه ی فرهنگ سازی ریشه ای با طراحی کتاب داستان «نقاشی نورا» همراه با تصویر سازی تخصصی و داستانی مناسب برای رده ی سنی 9تا11 سال، در این زمینه تلاش کردیم. این کتاب در نمایشگاه قرآن سال 97 به مخاطبان عزیز نورا حجاب اهدا شد.

یکی دیگر از اقدامات شاخص نوراحجاب در حوزه ی پوشش های کادر درمان و سلامت،طراحی تخصصی مانتو پرستاری و پزشکی برای بانوان محجبه درنظام سلامت بوده است که به تولید محدود رسید و مورد استقبال پزشکان و پرستاران قرار گرفت.

در دوران بیماری کرونا مصادف با روز نیمه شعبان 313عدد گان پزشکی ویژه بانوان محجبه با طراحی اختصاصی تولید شد و به صورت رایگان اهداشد ، علاوه براین با تولید انبوه ماسک های پارچه ای 3لایه در طرح ورنگ های مختلف خدمت رسان به جامعه سلامت هستیم. همچنین در روز نیمه شعبان 2000 ماسک به مناطق محروم اهدا شد و 1000عدد ماسک برای کودکان کار طراحی تولید وپخش شد .

از دیگر اقدامات مهم و اساسی نوراحجاب در ترویج فرهنگ پوشیدگی برای بانوان ایرانی طرح زینبیه است. ازابتدای محرم سال1399 با طرحی به نام طرح زینبیه توانستیم به عنوان یک برند خصوصی 3000واحد چادر باکیفیت درجه1 وقیمت تولید عرضه نماییم،طرحی که بسیاری از برندهای خصوصی و چه بسا دولتی قادر به انجام آن نیستند .این طرح در طی 2ماه محرم وصفر همزمان با نوسانات شدید ارز و بالارفتن قیمت مواد اولیه بود و همچنین به علت استقبال مخاطبان تا 17ربیع ادامه یافت.

 

اوایل شهریور 95 طرحی را ارائه کردم و با پیاده سازی آن به کمک یک خیاط فعالیت ام را درفضای مجازی آغاز کردم .همسرم هم مشوق بودند تا اینکه بعد از گذشت دوسال به صورت تمام وقت وارد مجموعه شدند و درحال حاضر 20نفر نیرو مستقیم و بالای 80 نفر نیروی غیرمستقیم مشغول به فغالیت است.

یکی از مهم ترین فعالیت های نورا حجاب توسعه خطوط تولید و بالابردن گستره ی مخاطبان(پوشاک زنان،مردان) ، ایجاد شعبه در کشورهای مسلمان حوزه خلیج فارس است.

تا کنون چه موفقیت هایی با نوراحجاب به دست آمده است ؟

طراح برتر کشوری طراحی پوشش های سرسال 99

طراح برترکشوری طراحی چادر سال99

رتبه یک طراحی چادر جشنواره عاشورایی سال98

برگزیده بخش موسسات جشنواره فجر سال98

برگزیده بخش موسسات جشنواره فجر سال98

اولین شرکت خلاق پوشش های اسلامی

مدیرعامل موسسه هنری نواندیشان راه حجاب

بیش از 100طرح دارای ثبت شیما و مالکیت معنوی

دارای دوشعبه فروش حضوری در تهران

بزرگترین شعبه مجازی عرضه و فروش محصولات حجاب در اینستاگرام